Interhouse X-Country

08h50 RACE 1 Youth & Junior Men 6km

Junior Men
1st Onele Mgudlwa Murray
2nd Luke Bosman Morris
3rd Lwazi Dube Morris

Youth Men
1st Khulekani Mzolo Morris
2nd Philip Walz Murray
3rd Ruan Green Morris

09h20 RACE 2 Girls U11, U12, U13 3km

Girls U11
1st Ella Bosman Morris
2nd Thobeka Sokhela Morris

Girls U12
1st Kayla Witthoft Morris
2nd Christie van Straten Murray
3rd Tanya Gideon Morris

Girls U13
1st Annelle Jaeger Morris

09h40 RACE 3 Youth & Junior Women 4km

Junior Women
1st Elsi Haux Morris
2nd Nadine Engelbrecht Murray
3rd Nicole van Hasselt Morris

Youth Girls
1st Liezl Green Morris
2nd Amy van Tonder Murray
3rd Nomvelo Tshezi Morris

10h20 RACE 4 Boys U11 & U12 3km

Boys U11
1st Luca Combrink Morris
2nd Pablo Jaegle Murray
3rd Liam Joubert Morris

Boys U12
1st Kai Vermaak Murray
2nd Lwandile Bhengu Morris
3rd Sphelele Memela Murray

10h40 RACE 5 Boys U13, U14 & U15 4km

Boys U13
1st Herman Meyer Murray
2nd Tom Joubert Morris
3rd Ludwig McGill Murray

Boys U14
1st Alex Gideon Morris
2nd Zubenathi Dlamini Murray
3rd Abongile Sosibo Morris

Boys U15
1st Julian Vermaak Morris
2nd Ndumiso Magqabi Morris
3rd Emmanuel Meyer Murray

11h30 RACE 6 Boys U9, U10; Girls U9, U10 2km

Boys U9
1st Philip Vermaak Murray
2nd Amadeo Jaegle Murray
3rd Riaan Combrink Murray

Boys U10
1st Ntandoyenkosi Khomo Murray
2nd Keegan Witthoft Morris
3rd Enock Nhlabathi Morris

Girls U9
1st Mieke van Straten Murray
2nd Margaretha van Tonder Morris
3rd Kay Bosman Morris

Girls U10
1st Iris Meyer Murray
2nd Senamile Makhoba Morris
3rd Reagan Stuart-Steer Morris

11h40 RACE 7 Boys & Girls 6-8yrs 1km

Boys 5-8yrs
1st Dawid du Toit Morris
2nd Jamie Stegen Morris
3rd Migael du Toit Morris

Girls 5-8yrs
1st Jessica Gideon Morris
2nd Laura Schobben Murray
3rd Mila Vermaak Murray

12h00 RACE 8 Girls U14 & U15 4km

Girls U14
1st Sofie Schobben Murray
2nd Lorene Teichrib Morris

Girls U15
1st Adelle van der Walt Morris
2nd Megan Engelbrecht Murray
3rd Michelle van Hasselt Morris

The Morris cheer